BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pakavimo į dėžes ir į maišus įrengimai

Pakavimo į dėžes įrenginiai yra skirstomi:

Horizontalius fasavimo įrengimus, vertikalaus fasavimo įrenginius, horizontalaus fasavimo ir užpildymo įrenginius. Horizontalaus fasavimo įrenginiai greitai ir kokybiškai atlieka darbą bei užtikrina hermetišką pakavimą, kurio dėka produktai yra apsaugomi nuo bet kokio neigiamo aplinkos poveikio. Horizontalūs pakavimo įrenginiai yra naudojami norint supakuoti tokius maisto produktus kaip mėsa, sūris, saldainiai, o taip pat ir kosmetika, vaistai ir pan.

Vertikalaus fasavimo įrengimai sufasuoja smulkius, granuliuotus, birius produktus ( dažniausiai tai būna maisto produktai ). Priklausomai nuo to, kokius produktus ruošiamasi fasuoti vien tik horizontalaus fasavimo įrenginių gali nepakakti - dar gali prireikti ir dozatorių ( jie gali būti sraigtiniai, tūriniai ar svoriniai ). Horizontalaus fasavimo ir užpildymo įrenginiai yra naudojami norint sufasuoti produkciją į stovinčio dugno maišelius. Dažniausiai šiems įrenginiams taip pat yra reikalingi dozatoriai.

Vis dėlto, šiuolaikinė pramonė gali pasiūlyti ir įrengimų, kurie produkciją pakuoja ne tik į įprastą plėvelę, bet ir į nuo šilumos susitraukiančią plėvelę. Tokie įrenginiai paprastai yra skirstomi į dvi grupes: kampinio sulydimo įrenginius bei įrengimus, lydančius tik skersinę siūlę. Įrenginiai, priskirti pirmajai grupei, gali dirbti tik mažu arba vidutiniu našumu ir yra pritaikomi vienetiniam arba grupiniam produktų pakavimui. Antrosios grupės įrenginiai - automatiškai suformuoja produktų grupę, kuri yra apgaubiama plėvele.

Kalbant apie įrenginius, skirtus pakavimui į maišus, galima išskirti tris grupes:
1. pakavimo į didelius maišus įrenginiai;
2. pakavimo į atviro viršaus maišus įrenginiai;
3. pakavimo į vožtuvinius maišus įrenginiai.

Pirmosios grupės pakavimo įrengimai yra skirti produktų svėrimui bei pakavimui į didelius maišus, svėrimo sistema yra sumontuota iš keturių tenzo - daviklių. Priklausomai nuo sveriamo bei pakuojamo produkto, galima supakuoti iki 20 maišų per vieną valandą. Įrenginiai gali būti komplektuojami kartu su maišų pakėlimo sistema bei iškrovimo velenų konvejeriu.

Antrai grupei priskirtais įrenginiais gali supakuoti birius produktus į maišus, pagamintus iš įvairių medžiagų. Pripildžius maišus jie gali būti uždaromi keliais būdais: užsiuvant arba užlydant. Kalbant apie svėrimą, reikia paminėti, kad yra du svėrimo būdai: pirmasis svėrimo būdas vadinamas net - šiuo svėrimo būdu produktas yra pasveriamas ir tik po to supilamas į maišą; o atliekant svėrimą būdu gross - produktas yra supilamas į maišą ir tuo pačiu metu pasveriamas.

Įrenginiais, skirtais pakavimui į vožtuvinius maišus, yra pakuojami birūs arba granuliuoti produktai. Produktai taip pat gali būti sveriami dviem būdais: net arba gross.

Patiko (0)

Rodyk draugams